471: רוכב אופנוע החליק ונפצע באורח אנוש

יוסי לוז
כ"ב אייר ה'תשפ"א 04/05/21
תאונה קשה עם מעורבות אופנוע ומשאית אירעה לפני שעה קלה בכביש 471 ממחלף נחשונים לכיוון מחלף שעריה • כוחות ההצלה שהוזעקו למקום, העניקו טיפול רפואי ראשוני לרוכב אופנוע, צעיר בשנות ה-20 לחייו, שנפצע באורח אנוש – והוא פונה תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים בלינסון
צילום: דוברות איחוד הצלה
צילום: דוברות איחוד הצלה
צילום: דוברות איחוד הצלה

מעט לאחר חצות הוזעקו כוחות ההצלה לכביש 471 ממחלף נחשונים לכיוון מחלף שעריה, בעקבות דיווח על תאונה של אופנוע עם מעורבות משאית. חובשים שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי ראשוני לצעיר כבן 21 והוא פונה באורח אנוש לבית החולים בלינסון בפתח תקוה, תוך כדי פעולות החייאה.

מדוברות מד"א נמסר, כי "בשעה 00:11 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון, על אופנוע שהחליק, בכביש 471 ממחלף נחשונים לכיוון מחלף שעריה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח בילינסון, גבר כבן 21 במצב קשה, תוך פעולות החייאה".

פראמדיקית מד"א, ליז גורל, סיפרה: "כשהגענו למקום ראינו על הכביש צעיר כבן 21 מחוסר הכרה, עם חבלה רב מערכתית קשה, הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה כל הדרך לבית חולים, כשמצבו אנוש".

חובש 'איחוד הצלה', אלי גנסיא, סיפר: "מדובר בתאונת דרכים עם מעורבות רוכב אופנוע כבד ומשאית שהתרחשה בכביש 471 בין מחלף נחשונים לפתח תקווה. יחד עם חובשים נוספים מאיחוד הצלה ביצענו פעולות החייאה ברוכב האופנוע שנפצע באורח אנוש וסבל מפגיעה רב מערכתית"

חובש נוסף מ'איחוד הצלה', מנחם סלובטיצקי, הוסיף: "מדובר בזירה קשה מאוד, רוכב האופנוע היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעה רב מערכתית. לאחר שחזר דופק בזירת האירוע הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כאשר הוא מורדם ומונשם".

חובש 'הצלה אלעד', מאיר שטרן, סיפר: "כשהגעתי למקום מצאתי רוכב האופנוע, גבר כבן 30, כשהוא  עם חבלת ראש קשה, שנפגע ממשאית. יחד עם פראמדיקים של מד"א, הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים הכולל קיבוע וחבישות, והוא פונה  לבית חולים בלינסון בפתח תקווה כשמצבו מוגדר קשה".