רחוב שמאי: פעוטה ננעלה ברכב וחולצה בשלום

יוסי לוז
כ"א אייר ה'תשפ"א 03/05/21
פעוטה כבת שנתיים ננעלה בשגגה ברכב לעיני אמה ברחוב שמאי בעיר וחולצה בשלום על ידי כונני ידידים • תושייתו של המוקדן זירזה את הגעת הכוננים: "בדיעבד התברר שלולי היציאה של האם מחוץ לחניון הכוננים היו מבזבזים זמן מיותר בחיפוש אחר הרכב"
צילום: דוברות 'ידידים'
צילום: דוברות 'ידידים'
צילום: דוברות 'ידידים'

בשעות הצהריים התקבלה קריאה במוקד 'ידידים' אודות פעוטה כבת שנתיים שננעלה בשגגה ברכב לעיני אמה ברחוב שמאי בעיר. כונני הארגון שהוזעקו במהירות למקום ובאמצעות הציוד הייעודי שברשותם חילצו את הפעוטה ומסרוה לאמה.

מדוברות ידידים (444) נמסר, כי "היום (שני) בשעות הצהריים המוקדמות, התקבלה קריאה במוקד ידידים אודות פעוטה כבת שנה שננעלה ברכב בשגגה לעיני אמה ברחוב שמאי באלעד. שמעון סימן טוב, סג"מ סיירת מרכז, יניב מלחי, סג"מ סניף אלעד ובנצי רז, כונן הסניף,  נענו לקריאה והגיעו במהירות למקום. באמצעות הציוד הייעודי שברשותם, חילצו הכוננים את הפעוטה בשלום, מבלי לגרום כל נזק לרכב.

שמעון סיפר: "קיבלתי את הקריאה כשהייתי באמצע שירות ללקוח. עזבתי הכל ויצאתי במהירות למקום. ידעתי שבמזג אוויר כמו זה ששרר היום, כל דקה חשובה למען שלומה של הפעוטה. כשהגענו נתקלנו באמא שעמדה מחוץ לחניון בו הרכב חנה. היא כיוונה אותנו לרכב ובפעולה מהירה פתחנו את הדלת באמצעות ציוד הפתיחה הייעודי".

"אבקש לציין את שיתוף הפעולה הפורה לה זכינו מצד כוחות החירום שהיו במקום", הוסיף שמעון והסביר כי זה "מה שזירז את הפתיחה ומנע את הצורך בשבירת חלון, שהיה עלול לסכן את שלומה של הפעוטה. תחושת הסיפוק היא אדירה". 

גרשון חוקת, מנהל מרחב 444 שענה לשיחה במוקד, משתף גם הוא: "קיבלתי את השיחה וזיהיתי את המצוקה של האם. הרגעתי אותה לאורך וכשתוך כדי שיחה הבנתי שהשהות מול הרכב הנעול מלחיצה אותה יתר על המידה, ובפרט לאור העובדה שהפעוטה החלה לבכות, מה שהגביר את הלחץ של האם, הנחיתי אותה לצאת מהחניון ולכוון את הכוננים למקום. בדיעבד התברר שלולי היציאה שלה מחוץ לחניון הכוננים היו מבזבזים זמן מיותר בחיפוש אחר הרכב".