קורונה בעיר: חולה אחד אומת; תתוגבר האכיפה בעיר

יוסי לוז
כ"ז תמוז ה'תשפ"א 07/07/21
שלושה שבועות לאחר שאומת החולה הראשון לנגיף הקורונה בגל ההדבקה האחרון, ההתפרצות לא פוסחת על אלעד ונכון להיום ישנו בעיר חולה מאומת אחד ועשרות נוספים השוהים בבידוד • ראש העיר ישראל פרוש: "למערך החיסונים נותרו ימים ספורים, זה הזמן לפנות לקופות החולים"

ההתפרצות המחודשת של נגיף הקורונה והווריאנט ההודי לא פוסח על אלעד – ונכון להיום יש בעיר חולה מאומת אחד ותושבים נוספים ששוהים בבידוד, זאת לאחר שאותו תושב נדבק במוסד חינוך בפתח תקווה וככל הנראה כהמשך לגל הדבקה שהחל לפני מספר שבועות בבית ספר היסודי בבנימינה הסמוכה לחדרה.

בהודעה מוקלטת לתושבים הבוקר, אמר ראש העיר ישראל פרוש, כי "לצערנו לאחר תקופה ארוכה מאוד, היום התגלה חולה ראשון בעיר. מצבו טוב ב"ה, אך אנחנו מחויבים לעשות הכל כדי שלא תהיה התפשטות נוספת של הקורונה באלעד".

"הנחיתי את המשטרה להדק את הפיקוח על חייבי הבידוד והשבים מחו"ל ואני קורא לתושבים להקפיד על ההנחיות במלואן", הוסיף פרוש וזירז את אלו שלא התחסנו עדיין ללכת ולעשות זאת: "למערך החיסונים נותרו ימים ספורים, זה הזמן לפנות לקופות החולים".

נזכיר, כי בשבועות האחרונים החלה התפרצות מחודשת של נגיף הקורונה, לאחר מספר חודשים של שקט ולאחר שהיה נדמה כי הקורונה מאחורינו, לכל הפחות כאן בישראל. לאחר שבמשרד הבריאות התירו את הרצועה כמעט במאה אחוז והסירו את חובת עטיית המסכות אף בחללים סגורים, אומת תלמיד בית ספר ביישוב בנימינה– גבעת עדה ובעקבותיו החל גל הדבקה לתלמידים נוספים.

ההדבקה אף גלשה לערים נוספות ומאומתים חדשים לנגיף נמצאו במודיעין ובערים נוספות. מקור ההדבקה הנוכחי הוא ככל הנראה לאחר שאזרח שב מחו"ל והביא עמו את הווריאנט ההודי שנמצא בפעם הראשונה, כאמור, בבנימינה. עם זאת, במשרד הבריאות ממשיכים בחקירות האפידמיולוגיות לבדיקת מקורות ההתפרצות נוספים ובעקבות כך במשרד הבריאות החזירו את חובת עטיית המסכות בחללים סגורים ונשקלים צעדים נוספים לעצירת גל ההדבקה הנוכחי.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.