קדושי מירון: ההרוג מאלעד, האברך הצעיר ותלמיד הישיבה

יוסי לוז
כ' אייר ה'תשפ"א 02/05/21
בזה אחר הזה הובלו למנוחת עולמים 45 הקדושים שנהרגו באסון הנורא שאירע סמוך לציון הרשב"י, מעט לאחר חצות ליל של ל"ג בעומר, בהם הבה"ח יעקב אלחנן סטרקובסקי ז"ל • עין לא נותרה יבשה לקול משמע ההספדים המצמררים והקדישים של ילדים רכים על אביהם, ואבות על נערים צעירים
זירת האסון | צילום: דוברות איחוד הצלה
זירת האסון | צילום: דוברות איחוד הצלה

לאחר אין סוף דיווחים ודאגתם של רבים לשלום יקיריהם אשר עלו בליל ל"ג בעומר להילולת הרשב"י במירון, סמוך לכניסת השבת קבלו תושבי העיר את הבשורה המרה על פטירתם של תושב העיר, האברך הצעיר בן להוריו המתגוררים בעיר ותלמיד ישיבת כנסת יחזקאל, יחד עם ארבעים ושניים קרבנות נוספים שנהרגו באירוע הקשה שאירע בסמוך לציון הרשב"י במירון.

מעט לאחר חצות ליל שבין חמישי לשישי האחרון החלו לזרום הדיווחים על אר"ן (אירוע רב נפגעים) שהתרחש בסמוך למתחם ההדלקה של חסידות תולדות אהרן, בשל הצפיפות הנוראה וצוואר הבקבוק שנוצר באחת היציאות ממנו.

הקליטה בהר מירון קרסה. בני משפחה רבים ניסו ליצור קשר עם יקיריהם ולשאול בשלומם – אך לשווא. דקות מורטות עצבים עברו על רבים, חלק מהחוגגים על ההר הצליחו ליצור קשר טלפוני ובאמצעים וירטואליים נוספים והרגיעו את בני המשפחות. אחרים הוכרזו כנעדרים ו/או מחוסרי קשר ולאט לאט התבררו ממדי האסון הקטלני.

קראו עוד:

הפך לאבל: עשרות הרוגים בהילולת הרשב"י במירון • תיעוד דומע

בעיריית אלעד פתחו חמ"ל עירוני עוד במהלך הלילה והחלו להתכונן לגרוע מכל ולמקרה בו יהיה צורך לתת סיוע למשפחות שיקיריהם נפגעו באסון. הדיווחים זרמו אט אט וכחלוף השעות התברר כי בין ההרוגים תושב העיר הבה"ח יעקב אלחנן סטרקובסקי ז"ל, האברך הצעיר הרב יוסף גרינבוים ז"ל מחיפה שהוריו מתגוררים באלעד ותלמיד ישיבת כנסת יחזקאל (אטינגר) הבה"ח שלמה זלמן ליבוביץ' ז"ל המתגורר בצפת, יחד עם עשרות הרוגים נוספים מכל העדות והחוגים.

בהלוויות קורעות לב שנערכו במוצאי שבת, בזו אחר זו, ליוו אלפים את הנפטרים שנטמנו בבתי העלמין ירקון, בירושלים ובחיפה. עין לא נותרה יבשה לקול משמע ההספדים המצמררים והקדישים של ילדים רכים על אביהם שנקטף בחטף ועל אבות וסבים שאמרו קדיש על נערים צעירים שנספו באסון הנורא.

מערכת 'מהדריניוז' מרכינה ראש ומשתתפת בצער המשפחות היקרות שאיבדו את יקיריהם ושולחת תנחומים יחד עם כל בית ישראל. בתקווה ובתפילה שלא נדע עוד שוד ושבר בגבולנו ושהקב"ה יאמר לצרותינו די.

להלן הכתובות בהן ניתן לבוא ולנחם את בני משפחות הנפטרים:

הבה"ח יעקב אלחנן סטרקובסקי ז"ל, בן 20. משפחתו יושבתשבעה ברחוב רש"י 8 באלעד. 

הרב יוסף גרינבוים ז"ל, בן 22. נשוי ואב לילד. משפחתו יושבת שבעה ברחוב יונתן בן עוזיאל 30 באלעד.

הבה"ח שלמה זלמן ליבוביץ’ ז”ל, בן 19. משפחתו יושבת שבעה ברחוב צה”ל 3 בצפת.