על חם: תושבת העיר הפרה בידוד ונתפסה באוטובוס

יוסי לוז
י' אב ה'תשפ"א 19/07/21
במהלך פעילות השיטור העירוני לאכיפת מחויבי בידוד מהעיר, נתפסה על חם תושבת העיר כשהיא נמצאת מחוץ לביתה ועל קו אוטובוס עירוני • השוטרים שהגיעו לביתה וביקשו שתצא לזיהוי, נתקלו בהתחמקות ולבסוף שמעו את מערכת הכריזה של האוטובוס וכך קבלו את המיקום המדויק בה היא נמצאת
אכיפת קורונה, אילוסטרציה | צילום: דוברות המשטרה
אכיפת קורונה, אילוסטרציה | צילום: דוברות המשטרה

במהלך פעילות יזומה של השיטור העירוני לאיתור מפרי בידוד, במהלך היום אותרה תושבת העיר חייבת בידוד כשהיא נמצאת על אוטובוס עירוני  - ובעקבות כך נרשם לו דו"ח על סך 5,000 שקלים בגין הפרת בידוד והתנהגות בניגוד להוראות צו בריאות העם.

מבירור פרטי המקרה עולה, כי פקחי השיטור העירוני עשו את עבודתם כבכל יום, בשגרת הקורונה, לבקרה ואכיפה של תושבים המחויבים בבידוד. במהלך היום הם הגיעו לביתה של אחת מאלו המחויבות בבידוד, התקשרו אליה וביקשו שתזדהה דרך חלון או מרפסת ביתה, בכדי לוודאות כי היא אכן נמצאת בבידוד ולא מסכנת תושבים נוספים.

"בתחילה התקשרו לטלפון שבבית, אך שם לא היה מענה", מספר ל'מהדריניוז אלעד' גורם רשמי המעורה בפרטי המקרה. לדבריו, הם התקשרו לפלאפון שלה וכשהיא ענתה לשיחה, היא אמרה שהיא יודעת שחל עליה חובת בידוד וניסתה להתחמק מהזדהות, אך אז הם שמעו ברקע את הקריין במערכת הכריזה באוטובוס מכריז על "התחנה הבאה".

בשיטור העירוני, שקבלו מבלי כוונה את המיקום המדויק בו נמצא האוטובוס, עשו את דרכם בזריזות למקום, תפסו את מפרת הבידוד על חם - ונתנו לה במקום דו"ח על סך 5,000 שקלים ובמקביל תזומן לחקירה במשטרה.

נזכיר, כי לפני כשבועיים אומת החולה הראשון בעיר בגל הנוכחי, זאת לאחר שאותו תושב נדבק במוסד חינוך בפתח תקווה. נכון להיום בעיר ישנם 10 חולים פעילים וציון הרמזור היומי של אלעד עומד על 2.3% במדד הרמזור של מגן ישראל ומשרד הבריאות.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.