מהומה בפינת החי: פקחים פעלו באלימות נגד ראש העיר

יוסי לוז
כ' אלול ה'תש"פ 09/09/20
פקחי רשות הטבע והגנים הגיעו הבוקר ל'פינת החי' בעיר בכוונה להחרים מהמקום בעלי חיים שהוחזקו, לטענתם, בניגוד לנהלים • ראש העיר הגיע למקום וניסה למנוע את כוונתם, אך פקחי הרשות מנעו את כניסתו ואף הופעל אלימות כלפיו • ברט"ג טוענים: "לא היה מגע פיזי בין פקחי הרשות לראש העיר"
צילום: רשות הטבע והגנים
צילום: רשות הטבע והגנים

בשעות הבוקר הגיעו פקחי רשות הטבע והגנים אל פינת החי בעיר, בכדי להחרים בעלי חיים שהוחזקו במקום שלא כחוק לטענתם. ראש העיר ישראל פרוש שהגיע למקום וניסה להיכנס אל פינת החי על מנת לסדר את העניין ולהגיע להבנות, נחסם בכניסה על ידי פקחי רט"ג ונהדף על ידם באלימות שהביאה לפציעתו.

לטענת רשות הטבע והגנים, הפקחים נשלחו למקום "במסגרת פעילות פיקוח ואכיפה בגין החזקת חיות בר במקום בניגוד לכללים ולהנחיות - דבר שפגע ברווחתן". בהתאם לכך, הפקחים שפטו הבוקר על המקום, הגיעו והחלו להחרים בעלי חיים מסוימים, בלי להתאים עם הרשות המקומית האחראית להפעלת המקום.

עם קבלת הדיווח, הוזעק למקום ראש העיר ישראל פרוש, יחד עם צוות לשכתו ונציגים נוספים מהעירייה - בכדי למנוע מהם את כוונתם. ראש העיר, שפעילות פינת החי חשובה לו, ביקש להיכנס למקום ולשוחח עם הגורמים הרלוונטיים מרט"ג, אך נחסם בברוטאליות בכניסה על ידי אחד הפקחים.

בתיעוד שהופץ מהמקום, ניתן לראות את פרוש מנסה להיכנס לפינת החי, אך אחד הפקחים סוגר את השער על גופו ומוחץ את רגלו. "זה גול עצמי, אתה יורה לעצמך ברגל", נשמע הפקח אומר לרה"ע. "איימת לארגן את כל העיר (שיבוא למנוע את ההחרמה. י.ל.), ".

צילום: לא ידוע | הקרדיט שלכם? נשמח אם תכתבו בתגובות

בעירית אלעד אומרים לנו, כי "לא פעם ולא פעמיים, בכל חמש שנותיה של פינת החי, רשות הטבע והגנים פנו אלינו בדרישות שונות, על מנת שנייעל את הטיפול, התנאים והסביבה של בעלי החיים במקום. תמיד נענינו לפניות ומילאנו אחר הדרישות שלהם".

"לבוא ולהגיד עכשיו שהחזקנו חיות בר במקום בניגוד לכללים ולהנחיות, זהו שקר גס", מוסיפים בעירייה. "מאיפה הגיעו אלינו החיות האלו אם לא מרשות הטבע. במשך השנים העבירו אלינו חיות שונות מהספארי ואף מבית החולים הספארי קיבלנו חיות שונות לשיקום".

בעירייה הוסיפו, כי "תמיד עמדנו בדרישותיהם ומילאנו אחריהם. ביקשו להוסיף סככות והצללה - הוספנו, ביקשנו להוסיף שוקת של מים וכדו' - הוספנו. איפה הם מצאו בעיה? מצאו איזה מדף שלא הספקנו להתקין לציפורים טורפות? - היום הם טענו ששלחו לנו דף דרישות לתיקון ליקויים לפני שבועיים, אבל אנחנו לא קיבלנו כזה דבר ונשמח אם יציגו אותו".

דובר העירייה מסר, כי "לאחר שראש העיר עירב את מפקד תחנת ראש העין סנ"צ אבי אלקסלסי שהגיע למקום, הגיעו הצדדים להבנות ומלבד מספר בעלי חיים בודדים שנלקחו, פקחי הרשות נסוגו על עקבותיהם והשקט חזר למקום".

ברשות הטבע והגנים מסרו בתגובה: "פקחי רשות הטבע והגנים בליווי שוטרים הגיעו היום אל  ׳גן חי׳ באלעד, זאת לאחר שיח מתמשך בשנתיים האחרונות עם גורמים מקצועיים בגן ובעירייה, על מנת לשפר את תנאי האחזקה של חיות הבר בגן".

"היום נלקחו מהגן עופות דורסים ודורבן מחשש לשלומם", הוסיפו ברט"ג. "האירוע לווה על ידי משטרת ישראל, לא היה כל מגע פיזי בין פקחי רשות הטבע והגנים לראש העיר, למרות ניסיונות ראש העיר ואנשיו להפריע לעבודתם".

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.