לראשונה: במד"א הציבו ניידת טיפול נמרץ באלעד

יוסי לוז
י"ח אדר ה'תשפ"א 02/03/21
לראשונה מיום הקמתה החל מאמש מגן דוד אדום מתגבר את תחנת אלעד בניידת טיפול נמרץ שתיתן מענה רפואי לתושבים במהלך היום, בנוסף לאמבולנסים הרגילים שפועלים בעיר • 'הצלה אלעד': "הצטרפות ניידת הטיפול נמרץ לאלעד מהווה בשורה חשובה לתושבי העיר והאזור"

שיהיה רק לשמחות: בעקבות גידול העיר במהלך השנים ובהתאם לכך גם צרכיה, התקבלה בשביעות רצון רבה הבשורה הגדולה בהחלטת מגן דוד אדום לצייד את אלעד בניידת טיפול נמרץ – שתהווה התקדמות רפואית חשובה בעיר.

אמבולנס טיפול נמרץ מד"א, שהחל לפעול בימים האחרונים, יפעל במשמרות בוקר וערב לכל אורך ימות השבוע, וזאת בנוסף לאמבולנס מד"א רגיל שכבר פועל בעיר ומעניק מענה רפואי בהצלת חיי אדם.

ניידת הנט״ן מאוישת בפרמדיק וחובש המעניקים טיפול רפואי מציל חיים במקרים הקשים המצריכים התערבות נט"ן. הניידת המתקדמת מופעלת על ידי פראמדיקים של מד"א, מאפשרת מתן מגוון רחב יותר של טיפולים למצבי חירום מורכבים ומסובכים ותסייע לקצר את זמני ההגעה של צוותי מד"א במקרה חירום רפואי.

הבאת ניידת הטיפול הנמרץ החדשה לעיר התאפשרה הודות לתהליך שיפור השירותים של מד"א ובשיתוף פעולה עם עיריית אלעד, כאשר בעיר מדגישים כי בייחוד חשובה הבשורה בתקופה בריאותית מורכבת כמו זו, בה אנו מצויים באחרונה.

האמבולנסים מצטרפים לתחנת מד״א הפעילה בעיר, עם למעלה מ-100 מתנדבי מד״א ׳הצלה אלעד׳, היוצאים לקריאות החירום ופועלים תחת ההנחיות המקצועיות של מד"א וההנחיות ההלכתיות של רב העיר הגרש"ז גרוסמן. 

פעילות הכוננים נעשית, בין היתר, באמצעות אמבולנסים ואופנועים עמם הם מגיעים לאירועי החירום באלעד וסביבתה, כאשר בארגון פועל בשבתות ובחגים נכרי שמסייע להצלת חיי אדם על פי הכוונת רבני הארגון.

מתנדבי מד"א ׳הצלה אלעד׳ הביעו את הערכתם הרבה להנהלת מד"א בראשות המנכ"ל רמ״ג אלי בין ולמנהל מרחב ירקון חיים דורי, אשר קשובים לצרכי הציבור. "הצטרפות הנט"ן לאלעד מהווה בשורה חשובה לתושבי העיר והאזור", ציינו בארגון.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר: "מגן דוד אדום פועל רבות במטרה לשפר את השירותים אותם הוא מעניק לאזרחים ולקצר את זמני התגובה, אשר תסייע להצלת חיים".