יצאו לפעילות: הילדים גויסו לתחנה והפכו לשוטרים • מרגש

יוסי לוז
כ"ד תמוז ה'תשפ"א 04/07/21
בסוף השבוע האחרון נקודת המשטרה באלעד יחד עם ניידת המשאלות של משטרת ישראל הגשימו את חלומם של שני ילדים המתמודדים עם אתגרים רפואיים שונים, לאחר שביקשו להיות שוטרים ליום אחד • במהלך הפעילות הגיע ישראל פרוש לנקודת המשטרה והעניק לשניים מתנות שונות
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

רגע מרגש ואנושי התרחש בסוף השבוע האחרון במשטרת אלעד. לאחר בקשות משני ילדים המתמודדים עם אתגרים רפואיים שונים, בנקודת המשטרה המקומית החליטו להגשים את חלומם ו'גייסו' אותם ליום פעילות מאתגר בשיתוף 'ניידת המשאלות'.

שני הילדים שבפיהם הייתה משאלה אחת, "להיות שוטרים ליום אחד", הם יהונתן מדמוני בן 8 - ילד מיוחד מלא בחיים ושמחה, והשני קטן מעט ממנו לביא יהונתן אלקבץ בן 4 שברוך השם החלים יממה קודם לכן ממחלת הסרטן.

השניים אינם מכירים אחד את השני ומתגוררים בערים אלעד ולוד וביחד מאתגרים את עצמם ואת בני משפחותיהן באירועים רפואיים מורכבים, כאשר המכנה המשותף לשניהם הוא האמונה בקדוש ברוך הוא אל מול האתגרים המורכבים שהם עוברים.

יהונתן ילד מקסים ומיוחד כפי שסיפרה חגית אמו: "שש שנים חיכינו אני ובעלי לילד הזה, נשאנו תפילות אין קץ וידענו שתפילותינו תתקבלנה. ואכן הקב"ה כבר בשלבים שלפני הלידה יצר בפנינו אתגר גדול. קיבלנו את הבשורה באהבה ובאמונה שלימה".  

לביא יהונתן אלקבץ, איש הצוות השני ל'גיוס המשטרתי', מתגורר בלוד וחווה במהלך מעט השנים שהוא חי ניסיונות גדולים. לפני תקופה לא ארוכה התגלה כי מחלת הסרטן מקננת בכבד שלו וחייו היו תלויים מנגד.

שני, אמו של לביא, סיפרה כי "הניסיונות היו גדולים ומה שהחזיק אותה ואת בעלה ואת כלל המשפחה והחברים הייתה האמונה היוקדת והבלתי מותנית בקדוש ברוך הוא. לביא עבר טיפולים קשים, ניתוחים ואני שני האם במטרה להציל את חייו תרמתי לו אונה מהכבד שלי".

"האמונה 'שהכל מאתו יתברך' והכל לטובה החזיקו וחיזקו אותנו בכל התהליך", הוסיפה האם וריגשה את המשתתפים כשסיפרה כי רק יממה קודם "שני הרופאים בישרו לנו כי ברוך השם אנחנו יכולים להתחיל את חיינו באופן מסודר ובריא".

הבקשה הזהה של שני הילדים להפוך לשוטרים ליום אחד נפלה על אוזניים קשבות ושוטרי נקודת המשטרה באלעד, בשיתוף 'ניידת המשאלות' של המשטרה, גייסו את השנים ליום פעילות מאתגר ומהנה.

השניים הגיעו לתחנה בבוקרו של יום חמישי האחרון, מדדו את המדים שהוכנו להם ואם הצטיידו בתגי השם שהוכנו מראש יחד עם שלל סימלי פעילות מבצעית אשר חוברו למדים על מנת להראות ותק מבצעי ונוכחות בולטת בקרב תושבי העיר אלעד במהלך הסיור בו הם השתתפו.

לאחר תדריך קצר ממפקד נקודת המשטרה פקד אלי יעקב, נראה היה כי השניים מוכנים להתמודד עם אירועים שונים בעיר והשניים, לביא ויהונתן, עלו לניידת המשאלות וביחד עם צוות שיטור מיומן החלו בסיורים אינטנסיביים ברחבי אלעד ומידי פעם אף נאלצו להפעיל את ערכת על מנת להעביר מסר לתושבים כי החל מהיום 'יש שריפים חדשים בעיר'.

לביא ויהונתן אומנם לא תיאמו בניהם את התוכניות המבצעיות אולם לאחר דקות של עשייה לטובת תושבי העיר ניכר כי הם קורצו מחומר של שוטרים נחושים שאינם מוותרים לאף אזרח שעובר על החוק, ובעיקר לאותם שלא עוברים את הכביש במעברי חציה, כאשר במהלך הסיור הם אף נזפו באחד התושבים על כך, וזכו לאוזן קשבת ולהבטחה כי מהיום הוא האזרח ינהג כחוק ולא יסכן את חייו.

לאחר סיור מתיש בעיר השניים נפגשו לשיחה והדגמה מקצועית של מערך החבלה במשטרת ישראל. מדובר היה באימון מדמה מציאות בו אחת התושבים דיווח על חבילה חשודה וחבלני המשטרה הגיעו למקום על מנת 'לנטרל' את החבילה החשודה תוך כדי הפעלת רובוט ייחודי לכך. השניים, כיאה לתפקידם, סייעו לחבלן המשטרה לנתב את דרכו של הרובוט לעבר 'המטען' ולנטרל אותו.

ההד ששני השוטרים הללו יצרו גרמו לראש העיר ישראל פורוש לעזוב את לשכתו ולהגיע מיד למקום על מנת להתרשם ישירות מפועלם הרב. ראש העיר התרגש למראה הנחישות של השניים, ברך אותם על התגייסותם לשמירה על בטחון הקהילה ואף העניק להם מתנות שונות.

פעילותם המקצועית לא יכלה להישאר ללא תגובת פיקוד התחנה. לאחר דיון קצר הובן כי חייבים להעניק להם תעודות שוטר ובעיקר דרגות קצונה, לא פחות. והשניים 'גויסו' מיד למשטרת ישראל בדרגת פקד.

העיר אלעד זכתה בנכס אנושי בדמותו של רס"ב ניצן יהונתן, מש"ק העיר אלעד שיזם את הגשמת חלומם של שני הילדים המיוחדים. כאשר יהונתן ולביא הגיעו לנקודת המשטרה ההתרגשות ניכרה על פניו.

האיש שראה כבר אירוע אחד או שניים, פניו צרובות מהשמש היוקדת ובאמתחתו ניסיון רב שנים בטיפול בפשיעה בערים השונות, קיבל בחיבוק גדול את הילדים. בימים רגילים ניצן הוא איש הקשר בין המשטרה לבין האזרחים ועושה ככל הניתן על להנגיש את שרותי המשטרה לציבור התושבים בעיר.

"התפקיד שלי מרתק ביותר", אומר רס"ב יהונתן. "מסכסוכי שכנים ועד להבדיל תהלוכות של ספרי תורה, מהשכנת שלום בין אדם לחברו ועד יצירת הרתעה בקרב אנשים שונים שמאתגרים את החוק. אני רואה את עצמי כגשר בין הציבור הדתי חרדי בעיר לבין המשטרה, ורואה בתפקידי שליחות ללא גבולות וללא זמנים. אני אוהב את תושבי העיר והם מודים בחום על העשייה לטובתם".

מפקד הנקודה המשטרתית, פקד אלי יעקב אמר כי "הנקודה המשטרתית היא מגדלור של חום ואהבה לתושבי העיר. אנחנו עושים ככל הניתן על מנת שתושבי העיר ירגישו בטחון ביומיום שלהם. אני פועל עם ראש העיר הרב ישראל פורוש ועם רבני העיר והקהילות השונות. עזבו עכשיו את העשייה היומיומית, היום אנחנו כלל השוטרים בנקודה לטובת שני הנערים לביא ויהונתן שהגיעו להגשים חלום שמקנן בתוכם".

שעות רבות בילו שני 'המגויסים' ורק לאחר דיון מסכם עם האימהות ומפקדי ניידת המשאלות והפיקוד המקומי ולאחר שהמשימות הושלמו, שני הילידים המיוחדים שוחררו למנוחה קצרה בבתיהם, כי הרי המשימות העומדות לפתחם עדיין לא הסתיימו, ומן הסתם יגיעו לפעילות נוספת בעתיד.

צילום: דוברות המשטרה

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.