ייחודי לעיר: תשתיות ל'חשמל שבת' יותקנו ברובע החדש

יוסי לוז
א' תמוז ה'תש"פ 23/06/20
בישיבת ועדת תכנון ובניה אושרו תכניות הבינוי והפיתוח לתשתיות לבניית מאות יחידות דיור ראשונות במסגרת פתרונות הדיור • במהלך הישיבה סוכם על התקנת תשתיות לחשמל לשבת ושעת חירום, כאשר בוועדה אושרו תוכנית הבינוי והפיתוח של תשתיות אלו בשכונה

אלעד תהיה העיר הראשונה שבונה שכונות חדשות בשילוב תשתיות מובנות לחשמל כשר לשבתות, כך אושר בישיבת וועדת תכנון ובניה שנערכה בשבוע שעבר, כאשר הדבר עבר אף את אישור משרד הבינוי והשיכון. 

מדובר על הפעימה הראשונה של יותר מ-300 יחידות דיור ברובע A במעלה העיר, כאשר משרד השיכון הוציא מכרזים לשיווק ובינוי של שלושה מתחמים, אשר יחד יכללו 322 יחידות דיור. על פי תנאי המכרז הסכום המירבי הוא 11,200 ש"ח למטר, כך שהמקסימום במחיר למשתכן הוא כ-1.1 מיליון לדירת 100 מ"ר, אם כי, בדרך כלל ההצעות הן של פחות כספים. כך למשל בפרויקט מחיר למשתכן ברחוב שמאי הקבלן זכה בהצעה לפי מחיר של 8,940 ש"ח למ"ר.

הפעימות הבאות של השכונה החדשה, תלויות בתוצאות בדיקת איכות הסביבה שנערכת בימים אלה, בשל הקרבה לפעילות מחצבת הנסון.

בישיבת ועדת תכנון ובניה שהתקיימה, כאמור, העלתה העירייה שורת תיקונים לתכניות משרד השיכון, זאת לאחר ישיבות עבודה שהתקיימו קודם לכן עם ראש העיר ישראל פרוש וממלא מקום יו"ר הוועדה, סגר"ע אברהם שטרן. 

לאחר הצגת התכניות, דרש יו"ר הוועדה ממשרד השיכון לבצע מספר תיקונים עליהם שקד עם ראש העיר, ובהם בין השאר הקמת כיכר בצומת הרחובות רבי שמעון בן שטח והרי"ף, פיתוח כלל הרובע ולא רק החלק שמשווק בשלב ראשוני, כדי להפחית מפגעי רעש מהתושבים שיאכלסו את השלב הראשון. 

כמו כן, כל העבודות יבוצעו לאחר ביצוע סקר למניעת פגיעה בעתיקות וקברים, בליווי אנשי הלכה. עוד סוכם, על פיתוח של רחוב רבי שמעון בן שטח ה'וותיק' והתאמת התשתיות לקליטת תושבים נוספים, וכן כי החזית המסחרית תנוהל על ידי חברת ניהול אחת, כלקח ממרכזים מסחריים אחרים בהם לא הייתה חברת ניהול.

אבל דומה שגולת הכותרת היא הסיכום על התקנת תשתיות לחשמל לשבת ושעת חירום לכלל הבניינים, תוצר של דרישה חד משמעית מצד ראש העיר ישראל פרוש, שפועל בנושא מזה זמן רב יחד עם מ"מ יו"ר הוועדה אברהם שטרן, כאשר בוועדה אושרו תוכנית הבינוי והפיתוח של התשתיות בשכונה, במטרה כי אלו יהיו מוכנות לקראת אכלוס השכונה.

החידוש היותר גדול טמון בהמשך העבודות, הכלולות בתכנית הוותמ"ל לבניית עוד אלפי יחידות דיור בעיר, והיא כוללת הקמת תחנת כוח שתספק חשמל כשר לכל בתי העיר בשבתות וימים טובים, כשבעצם זו תהיה העיר הראשונה בישראל שתספק שירות רשמי כזה מטעם חברת החשמל.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.