זעם בעיר: המרכז הקהילתי מכר חמץ דרך ארגון 'צהר'

יוסי לוז
ט"ז ניסן ה'תשפ"א 29/03/21
מכירה שנויה במחלוקת: המרכז הקהילתי בעיר בחר למכור את החמץ לגוי באמצעות ארגון 'רבני צהר', הפועל בניגוד לדעתם של גדולי ישראל • גורם בעיר ל'מהדריניוז אלעד: "אין לאלעד מספיק רבנים, שלא לדבר על רבני העיר, שצריך ללכת ולמכור את החמץ במקומות שכאלו?"
המתנ"ס העירוני | צילום: מתוך גוגל מפות
המתנ"ס העירוני | צילום: מתוך גוגל מפות

לא מעט תושבים הופתעו לגלות כי גוף רשמי הפועל מטעם עיריית אלעד בחר למכור את החמץ לגוי בערב פסח, דווקא באמצעות ארגון רבנים השנוי במחלוקת, שלא מעט מגדולי ישראל ואף הרבנות הראשית לישראל ייצאו נגדו והתנערו מפעילותו.

המדובר הוא על מכירת חמץ של המרכז הקהילתי העירוני, הכפוף לעיריית אלעד, אשר בחר למכור את החמץ בערב פסח דווקא באמצעות ארגון רבני צוהר, שבראשו עומד רב העיר שוהם הרב דוד סתיו.

באישור המכירה שיצא מטעם ארגון רבני צוהר נכתב: "הרינו לאשר בזאת כי מרכז קהילתי אבטליון אלעד מכר/ה את החמץ הנמצא ברבי חייא 9 במטבח ובאבטליון 3 באולם הספורט".

"הופתענו לגלות כי מכירת החמץ של המרכז הקהילתי נעשתה דווקא באמצעות ארגון זה, השנוי במחלוקת והפועל בניגוד מוחלט לדעתם של גדולי ישראל", אמר אחד העסקנים בעיר ל'מהדריניוז אלעד' ותהה, האם "אין לאלעד מספיק רבנים, שלא לדבר על רבני העיר, שצריך ללכת ולמכור את החמץ במקומות שכאלו?".

פנינו לעיריית אלעד על מנת לקבל את תגובתם למקרה ונמסר לנו, כי מדובר ב"טעות של אחד העובדים שטופלה".