בפעם החמישית: מיזם 'תיק לכל ילד' נערך גם השנה

יוסי לוז
ג' אלול ה'תשפ"א 11/08/21
המיזם המבורך 'תיק לכל ילד' נערך זו השנה החמישית ברציפות בעיר, כאשר מאות משפחות נעזרו בכך וילדיהם קבלו תיקים הנראים כחדשים • הפעיל החברתי יצחק חלה: "החלוקה נועדה להרבות באהבת חינם במיוחד בתקופה הזו ולסייע לאלו שבאמת צריכים"

במספר פעימות לאורך השבועות האחרונים, זו השנה החמישית ברציפות שפעל בעיר המיזם החברתי המבורך  'תיק לכל ילד' בעיר, במסגרתו חולקו מאות תיקים לילדים לקראת שנת הלימודים העומדת לפתחנו.

כמידי שנה, מארגן הפעיל החברתי יצחק חלה ועמותת 'צעירי אלעד', את חלוקת התיקים למשפחות שאין ביכולתם, כאשר מאות תיקים מחולקים ללא תמורה בכדי שכלל הילדים יוכלו לפתוח את השנה עם תיק מחודש ויוכלו להיכנס בתחושת התחדשות לשנת הלימודים החדשה.

"החלוקה נועדה להרבות באהבת חינם במיוחד בתקופה הזו ולסייע לאלו שבאמת צריכים", מסביר לנו יצחק חלה. "דווקא בתקופה הזו חשוב שכל אחד ואחת מאתנו יתנו יותר לאחר, לראות את כאבו של האחר ולנסות לסייע לו יותר, בייחוד לאור המשבר הכלכלי והבריאותי שפוקד אותנו בתקופה זו".

חלה, שמארגן כבר שנה חמישית את המיזם החברתי 'תיק לכל ילד', במסגרתו חולקו רק השנה מאות תיקים לילדי העיר, מוסיף, כי "בשנה הקודמת חילקנו מעל 700 תיקים וגם השנה זכינו לחלק מאות תיקים למשפחות. הכל ללא עלות והכל בהתנדבות מלאה!".

"ראינו את הביקוש הרב ואת הצורך של המשפחות להביא עוד תיקים, על אף שחשבנו לסיים את החלוקה השנה, התגייסנו כולם להשתדל לארגן עוד מאות תיקים בכדי שגם השנה לא יישאר אף ילד באלעד בלי תיק".

התיקים נאספו ע"י מתנדבים מכל רחבי הארץ, על ידי תורמים שנתנו מכל הלב – ואלו שונעו לעיר על ידי עשרות המתנדבים שנרתמים לסייע בהתנדבות מלאה הן בשינוע התיקים והן בארגון החלוקה.

"אחד הדברים המרגשים", מספר יצחק חלה, "זה לראות את הצעירים והצעירות שבאים להתנדב מכל הלב ואף תרמו רבות למיזם, את החיבור שלהם עם התושבים ואת הרצון שלהם לדאוג לכל ילד וילדה שמגיעים לחלוקות. רוח ההתנדבות והנתינה של הצעירים לתושבי העיר, מפעימה אותי בכל פעם מחדש, כמה הקרבה והשקעה והכל בהתנדבות מלאה".

בדבריו ביקש חלה להודות למתנדבים והמתנדבות, התורמים והתורמות, שעשו הכל מכל הלב למען המטרה הנעלה. למייסדי המיזם 'תיק לכל תלמיד', להנהלת ועובדי 'לאומי טכנולוגיות', לעובדי משרד הפנים, לטל מילס מנכ"לית המועצה הישראלית לבנייה ירוקה,  על תרומתם הנדיבה של עשרות תיקים. לסמינר 'בית מרגלית' שבשטחו נערכה החלוקה ולמ"מ רה"ע יהודה בוטבול על כל הסיוע והדאגה למקום מרווח לחלוקה.

כמו כן, הודה לרכזים שאספו את התיקים שנתרמו ולמתנדבים שסייעו גם בארגון החלוקות וגם בשינוע והבאת התיקים מכל רחבי הארץ, וכמובן לעשרות התורמים מהעיר וכל רחבי הארץ שפתחו את ליבם ותרמו מכל הלב, בכדי שעוד ילד יוכל לפתוח את השנה עם חיוך גדול ותיק יפה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.