ביוזמת דרעי: מבצע תלושי מזון יוצא לדרך

יוסי לוז
כ' טבת ה'תשפ"א 04/01/21
תוכנית הסיוע לנזקקים בתקופת הקורונה יצא לדרך ובחודשים הקרובים יקבלו הזכאים לכך תלושי מזון שיוחלקו בשלוש פעימות, עד לחג הפסח • ראש העיר ישראל פרוש בהודעה לתושבים: "מי שזכאי להנחה של 70% ומעלה, אך לא הגיש בקשה למחלקת הגביה, יכול להגיש בקשה לקבלת השוברים, באמצעות מילוי טופס"
אריה דרעי | צילום: מארק ישראל סאלם - לע"מ
אריה דרעי | צילום: מארק ישראל סאלם - לע"מ

אחרי ששר הפנים הרב אריה דרעי פעל בחודשים האחרונים לקדם סיוע לאוכלוסיות החלשות ויזם תוכנית של חלוקת תלושי מזון בשלש פעימות, בימים האחרונים נחתם הסכם בין משרד הפנים לחברת שופרסל שתנהל את חלוקת תלושי מזון למשפחות נזקקות, בהיקף של 700 מיליון שקלים.

הקריטריונים לקבלת תלושי מזון אלו, הם לאלו שמקבלים הנחה בארנונה מ-70% ומעלה וכן לאלו המקבלים קצבה מביטוח לאומי (זקנה, שארים תלויים, או נכות בשל פגיעה בעבודה), כמו גם למקבלי גמלת הבטחת הכנסה הזכאיים ל-100% הנחה בארנונה.

בהודעה לתושבי העיר אמש, קרא ראש העיר ישראל פרוש לציבור לבדוק את זכאותו ולממש את הזכאות לקבלת השוברים. "מי שקיבל הנחה השנה, לא נדרש לבצע שום פעולה והרשימות יישלחו ישירות מהעירייה למשרד הפנים, אמר פרוש בהודעה מוקלטת לתושבי העיר.

ראש העיר הוסיף, כי "מי שזכאי להנחה של 70% ומעלה, אך לא הגיש בקשה למחלקת הגביה, יכול להגיש בקשה לקבלת השוברים, באמצעות מילוי טופס, אניתן לקבל, למלא ולהגיש בלשכות ראש העיר, ממלא מקום ראש העיר וסגני ראש העיר, במחלקת הגביה או באתר העירייה".

נזכיר, כי משרד הפנים יצא לפני מספר חודשים למכרז רחב היקף לגיוס חברה מנהלת לפרויקט חלוקת כרטיסי מזון בסך 700 מיליון שקלים, כאשר המכרז יצא לאחר שיתוף פעול בין משרדי הפנים והאוצר וגיוס תקציב בסך 700 מיליון שקלים לאוכלוסייה הנזקקת בהתאם למה שאושר בחוק.

ביום חמישי האחרון, לאחר בחינה קפדנית שבוצעה בלשכה המשפטית במשרד הפנים, ניתן אור ירוק לצאת לדרך ונחתם הסכם עם חברת שופרסל אשר זכתה במכרז, במסגרתו היא תעמיד 1527 נקודות מכירה ברחבי הארץ שבהן מקבלי כרטיסי המזון יוכלו לממשו ולרכוש מזון ומוצרים חיוניים. נקודות המכירה כוללות גם עסקים קטנים, מכולות ונקודות מכירה שאינן חלק מרשת קמעונאית גדולה.

החלוקה תתבצע בשלש פעימות, כאשר חלוקת התלוש הראשון תחל בח' שבט (28/01/21) ותמשך עד לכ"ט שבט (11/02/2021), התלוש השני יחולק מ-י"ג אדר (25/02/21) ועד לה' ניסן (18/03/2021) ואילו השלישי מ-כ' אדר (04/03/21) ועד לי"ב ניסן (25/03/2021).

יש לשים לב כי תלושים אלו ישלחו באופן אוטומטי לזכאים, המדווחים כמקבלי הנחה בארנונה, כאשר קודם הפעימה הראשונה ישלח כרטיס המוטען בסכום התלוש, כאשר בשני הפעימות הנוספות הכרטיס ייטען מחדש בסכום על זכאות. בהתאם לכך, יש לשמור את כרטיס הטעינה גם אחרי מימוש הפעימה הראשונה, על מנת לקבל את התלושים הנוספים.

יש לשים לב, כי ישנם משפחות הזכאיות להנחה בארנונה, אך בשל כך שלא הגישו בקשה מסודרת לא מקבלים אותה ובשל כך גם לא מדווחים כזכאים לתלושים אלו. בהתאם לכך, משפחה העומדת בקריטריונים לקבלת הנחה בארנונה בגובה 70% לפחות, מוזמנת לפנות באמצעות טופס ייעודי על מנת להיכלל בפרויקט ולקבל תלושים אלו.

הסכומים שנקבעו הם כדלהלן: כל ראש משפחה מקבל 300 ₪, כאשר על כל בן משפחה נוסף  מקבלים 225 ₪ נוספים, עד למקסימום של 2,400 ₪ למשפחה בכל פעימה.

שר הפנים אריה דרעי אמר, כי "משבר הקורונה גרם למשבר כלכלי שדורש מאתנו לסייע תקציבית למשפחות מוחלשות לרכוש מזון ומוצרים חיוניים בכבוד. כל אדם שמקבל את כרטיס המזון יוכל לממשו באופן קל, מהיר ובפריסה רחבה של בתי עסק לממכר מזון. כמיליון מתושבי ישראל ייהנו מהתקציב בתקופה לא פשוטה זו. אני מודה לשר האוצר ישראל כץ על הסיוע למען אלה שבאמת זקוקים לסיוע לקיומם".

שר האוצר ישראל כ״ץ אמר: "בתקופה זו של מגפת הקורונה והמשבר הבריאותי והכלכלי החמור בתולדות מדינת ישראל, אין דבר חשוב יותר מהסיוע הישיר שיינתן למשפחות במזון ומצרכים בסיסיים, וזאת בנוסף לסיוע שניתן למובטלים, לעצמאים ולבעלי העסקים במסגרת רשת הביטחון הכלכלית".

"אני מברך על כך שהמיזם החשוב והמשותף יצא לדרכו", הוסיף השר כץ והודה לשר הפנים אריה דרעי "על יוזמתו ועל שיתוף הפעולה המבורך בנושא זה, כמו בנושאים רבים אחרים לטובת ציבורים ונושאים שונים".

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.