בדלוב מתריע: "ישנו איום ממשי על העוברים ושבים"

יוסי לוז
כ"ד אלול ה'תשפ"א 01/09/21
בעקבות האסון הקשה שאירע בטיילת טבריה, חבר מועצת העיר יניב בדלוב התריע בפני ראש העיר על סכנת העצים הבוגרים הנמצאים ברחבי העיר - וביקש לערוך בדיקה מקיפה • בדלוב: "ישנם עשרות עצי דקל גבוהים המתנדנדים ברוח מצויה וישנו איום ממשי על העוברים ושבים"
הזירה הקשה בטבריה | צילום: שטח בוער
הזירה הקשה בטבריה | צילום: שטח בוער

כשבוע אחרי האסון הקשה שאירע בטבריה, חברת מועצת העיר ונציג הבית היהודי עוה"ד יניב בדלוב פנה לראש העיר ישראל פרוש והתריע על כך שישנם בעיר מאות עצים בוגרים שצריכים בדיקה על מנת למנוע אסון דומה בעיר.

באסון קשה שאירע ביום ראשון שעבר בסמוך לטיילת בעיר טבריה, אשה כבת נהרגה לאחר שעץ קרס עליה בעקבות הרוחות העזות שערערו את יציבות העץ.

תחת הכותרת "בקשה דחופה לבדיקת עצים ברחבי העיר", ציין בדלוב במכתבו כי "לאחר האסון מיהר להתראיין ראש הוועדה הממונה מר בועז יוסף ואמר כי הכתובת לא הייתה על הקיר וכי לא נצפו סימנים מקדימים  לקריסת העץ, שכן ראש הצמרת היה חי וצומח".

על אף זאת, הוסיף נציג הבית היהודי, כי "בדיקה מקיפה של אגרונום או סוקר עצים הייתה יכלה למנוע את האסון הנ"ל", תוך שהוסיף, כי "מנתונים שאספתי לאחר סיור נרחב בעיר עולה כי ישנם בעירנו אלעד מאות עצים בוגרים אותם אנו צריכים לבדוק".

בדלוב מציין כי "הדבר בולט ברחובות הראשיים - יהודה הנשיא ובן זכאי, בהם ישנם עשרות עצי דקל גבוהים המתנדנדים ברוח מצויה וישנו איום ממשי על העוברים ושבים", תוך שהוסיף והזכיר כי "השבוע במקרה ובדרך נס התגלה עץ דקל חולה לאחר שהראה סימני נגיעה של טפיל ברחוב יהודה הנשיא".

במקרה הזה העץ גוזם ע"י העירייה, אך חבר המועצבה מתריע, כי "משמעות הדברים היא כי יכול להיות שישנם עוד עצים נגועים ללא תסמינים חיצוניים של נגיעות טפיל ו/או מחלה", ובתאם לכך ביקש להזמין באופו מיידי סוקר עצים או אגרונום לביצוע בדיקה מקיפה של כלל העצים הבוגרים בעיר, על מנת למנוע את האסון הבא.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.