אנטישמיות בקייב: היהודים הוחזרו למטוס, השאר שוחררו • צפו

דוד ישי יוסף
י' אלול ה'תש"פ 30/08/20
נוסעים יהודים שנחתו הבוקר בקייב שבאוקראינה, הוחזרו למטוס על ידי שוטרים מקומיים ונאלצו לשוב על עקבותיהם, בעוד ושאר הנוסעים שוחררו לדרכם • אחד הנוסעים ל'מהדריניוז': "סלקציה שמזכירה ימים אפלים"

בטיסה שיצאה מלונדון ונחתה הבוקר בקייב שבאוקראינה, הנוסעים יהודים הועלו חזרה על המטוס, בעוד ושאר הנוסעים שוחררו לדרכם.

מקרה זה מתרחש פחות משבוע לאחר החלטת הרשויות באוקראינה, לפיהם השמיים שלה יסגרו לשלושים מדינות המוגדרות כ'אדומות', למשך 30 יום.

נזכיר, כי קדם להחלטה מכתב ששלח פרויקטור הקורונה של מדינת ישראל, פרופסור רוני גמזו, אל נשיא אוקראינה - ובו הזהירו כי קיים חשש שחגיגות אינטנסיביות באומן (בראש השנה. י.ל.) יובילו לגל הדבקה המוני באומן ומחוצה לה, תוך שציין, כי ישנה שכיחות גבוהה של נגיף הקורונה אצל הקהילות החרדיות ועל כן החשש גדול יותר. 

פרויקטור הקורונה אף בירך על החלטת הרשויות באוקראינה לאסור כניסת תיירים למדינה ואמר, כי מדובר בהחלטה אחראית ונכונה לרוח התקופה, שתשמור על בריאותם של אלפי אנשים בישראל ובאוקראינה. 

אחד מנוסעי המטוס תיאר ל'מהדריניוז' את החוויה המשפילה שעברו ואמר, כי "היו במטוס נוסעים צרפתים ומעוד מדינות, אבל הרשויות באוקראינה החליטו להחזיר רק את היהודים למטוס, ולאו דווקא את הישראלים שבהם, בעוד ושאר הנוסעים ירדו מהמטוס ושוחררו לדרכם".

"מה שקרה כאן, זה בדיוק מה שקרה לפני שבעים שנה ובתקופות אפלות אחרות בהיסטוריה היהודית", מוסיף הנוסע לתאר. "הילדים ברחו לתוך המטוס בבכיות. מבוהלים. החיילים שם היכו את הנוסעים היהודים בלי שום סיבה".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.