קרבן נוסף: הרב אליעזר יעקב גנץ ז"ל נפטר מקורונה

יוסי לוז
י"ח שבט ה'תשפ"א 31/01/21
בערב שבת הלך לעולמו תושב העיר הרב אליעזר יעקב גנץ ז"ל, לאחר שחלה בנגיף הקורונה בשבועות האחרונים ומצבו הידרדר • המנוח ז"ל ל לא השאיר אחריו זרע של קיימא ולפני כמה שנים זכה להכניס ספר תורה לזכותו לאחד מבתי הכנסת באלעד • הציבור מתבקש ללמוד לעילוי נשמתו

בשעות הבוקר של יום שישי הגיעה הבשורה המרה מבית החולים בלינסון בפתח תקוה על פטירתו בטרם עת של הרב אליעזר יעקב גנץ ז"ל, מחשובי חסידי ויז'ניץ באלעד, שנפטר לאחר שנדבק בנגיף הקורונה, והוא  בן 64 בפטירתו.

המנוח ז"ל נולד לאביו הרה"ח ר' יצחק אייזיק גנץ ז"ל, גבאי בית המדרש ויז'ניץ בירושלים, ולאמו מרת שבע. היה ידוע כבעל ייסורים גדול, כאשר במהלך השנים האחרונות אף עבר סדרת ניתוחים מצילי חיים, אך לצד זאת נוח לבריות ושמח בחלקו, אשר תמיד האיר פנים לסובביו.

המנוח ז"ל לא השאיר אחריו זרע של קיימא ולפני כמה שנים זכה להכניס ספר תורה לזכותו לבית המדרש דחסידי ויז'ניץ באלעד. בעקבות מכריו מבקשים מהציבור ללמוד לעילוי נשמתו של הנפטר, הרב אליעזר יעקב בן הרב יצחק אייזיק ז"ל.

מכריו מספרים על אדם מיוחד שהיה "אומן של ממש בלהרגיע מצבים ואנשים". אחד ממכריו מספר, כי "היה לו טוב לב מהסוג הנדיר. היה מסוגל להפוך כעס גדול לנחת רוח בקריצה והטיית ראש חיננית. הוא חינך דורות שלמים של 'ילדי פנימיות' שהגיעו משכונות קשות ובזכותו רבים מהם הקימו בתים של תורה. חלק מהם אברכים פה באלעד".

בשבועות האחרונים חלה בנגיף הקורונה ולאחר החמרה במצבו, בשבוע שעבר התאשפז בבית החולים בלינסון, שם למרבה הצער הנגיף הכניע אותו ובערב שבת האחרונה השיב את נשמתו ליוצרה. 

מסע הלוויה יצא בערב שבת, בשעה 11:30 מבית המדרש 'צמח צדיק' ויז'ניץ באלעד אל עבר בית העלמין סגולה בפתח תקווה, שם נטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.