יער נחשונים: בן 12 נפל לבור מים וחולץ • צפו

יוסי לוז
כ"ח שבט ה'תשפ"א 10/02/21
חדשות אלעד: ילד כבן 12 נפל לבור בגובה של שלושה מטרים ועם מים לא עמוקים, ביער נחשונים הסמוך לאלעד במהלך משחק במקום – וחולץ במצב בינוני על ידי כוחות כבאות והצלה • פעולות החילוץ נמשכו כחצי שעה ולאחר מכן הילד פונה בנט"ן להמשך טיפול בבית החולים בלינסון בפתח תקווה עם חשד להיפותרמיה
צילום: דוברות כב"ה פ"ת
צילום: דוברות כב"ה פ"ת
צילום: דוברות הצלה אלעד

כוחות חילוץ והצלה הוזעקו בשעה האחרונה ליער נחשונים הסמוך לעיר, בעקבות דיווח על ילד שנפל לבור מים. לאחר פעולות חילוץ שנמשכו כחצי שעה, הילד חולץ במצב בינוני ופונה להמשך טיפול בבית החולים

מדוברות כב"ה פתח תקווה נמסר, כי "בשעה 16:40 התקבלה קריאה במוקד 102 של מחוז מרכז על ילד שנפל לבור עם מים לא עמוקים ביער אלעד. למקום הוזעקו צוותי חילוץ מהיחידה לחילוצים מיוחדים של תחנת פתח תקווה ותחנה אזורית כפר סבא".

חובש 'איחוד הצלה', יאיר פרוש, שהגיע ראשון לזירה מסר: "מדובר בילד כבן 12 שנפל לתוך באר מים עתיקה בעת ששיחק ביער נחשונים הסמוך לאלעד. הגעתי למקום יחד עם חובשים נוספים של איחוד הצלה מסניף אלעד ולאחר פעולות של חילוץ שארכו כחצי שעה חולץ הילד כשהוא במצב בינוני ופונה לבית החולים להמשך טיפול".

פראמדיקית מד״א, ליז גורל, סיפרה: ״כשהגענו למקום חברנו לכוחות הכיבוי שחילצו את הנער מבור המים כשהוא סובל מסימני היפותרמיה, העברנו אותו לניידת הטיפול הנמרץ שחוממה מראש, כיסינו אותו בשמיכה מיוחדת ששומרת על חום גופו ופינינו אותו לביה״ח כשמצבו יציב".

חובשי 'הצלה אלעד', ניסן היילברון ואיתן צוברי, הוסיפו: "כשהגענו למקום הכווינו אותנו לבור בעומק של כ3 מטר, שם הבחנו בילד כבן 12 שנמצא בבור. לאחר פעולות חילוץ של יל"מ, ביחד עם פראמדיקים של מד"א, הענקנו לו טיפול רפואי הכולל חימום וקיבוע והוא פונה עם חשד להיפותרמיה לבית החולים בלינסון".

צילום: דוברות כב"ה פ"ת ודוברות איחוד הצלה